- Scania 10 Wheels Cab Third Axle Nut Socket 95mm, 8 POINTS, Dr.3/4” (ZR-36SWCTANS95) - ZIMBER-TOOLS.
Description
Details
Specifications:
SCANIA 10 Wheels Cab Third Axle Nut Socket
-Truck repair tool, truck tool
- Inner: 95mm / Outer:118mm / High:84mm, 3/4"
SCANIA 10 Wheels Cab Third Axle Nut Socket , truck repair tool.
Features / Specifications:
Control the nut with slide rod to adjust bearing.
This eight sided 95mm socket is specifically for rear wheel nut sockets on Scania,YORK,FUSO trucks.